    0.25KW-ELEKTRISK MOTOR MYT 71 1-4_1320RPM 1FAS FÖTTER-B3
    Produktkod:
    12747
    OEM:
    Skattesats
    22 %
    Pris utan moms:
    Pris med moms:
    Ref:
    4
    LÄGG TILL I KUNDVAGN
    Beskrivning:​
    Steg 1, hur man väljer den lämpliga elektriska motorn från alla varianter som erbjuds på marknaden är att först avgöra om vi behöver en-fas elektriska motorer (230V) eller tre-fas elektriska motorer (400V). Om vi är intresserade av träbearbetning väljer vi elektriska motorer för cirkelsågar, men vi måste vara försiktiga mellan en-fas elektriska motorer för cirkelsågar (230V)  och tre-fas elektriska motorer för cirkelsågar (400V).
    - En-fas elektriska motorer med fläns B3 är klassiska elektriska motorer med fötter, med en spänning på 230V.
    Tre-fas elektriska motorer med fläns B3 är klassiska elektriska motorer med fötter, med en spänning på 400V.
    - Elektriska motorer för cirkelsågar kan också väljas mellan en-fas 230V eller tre-fas 400V.
    Steg 3 väljer vi den önskade effekten av den elektriska motorn, som i vårt utbud sträcker sig från 0.18 kW till 315 kW.
    Leverantör:
    Polen
    modell:
    MYT 71 1-4
    Retur eller byte:
    14 dagar
    Varv:
    1320 rpm
    elektrisk ström:
    1.97 A
    Hus:
    aluminium
    Kondensator parametrar:
    16 μF / 450 V
    elektrisk spänning:
    230 V
    Produktvikt:
    5.7 kg
    Garanti:
    1 år
    Axeldiameter:
    14 mm
    kraft:
    0.25 kW