Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 50/40-350
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 3,14 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 2,26 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 50 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 40 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 350 mm |
| Greutate: | 8,3 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | Cilindru | D (cursă) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Cilindri Hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Acestea funcționează conform legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid încapsulat – ulei. Când fluidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând o mișcare liniară.
Cilindrii noștri hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt concepuți pentru a oferi o forță controlată și de încredere într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau fixare, unde greutatea sau o forță externă readuce tija la poziția sa inițială.
Caracteristici cheie:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată folosind forța externă sau gravitația
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibil în diverse lungimi ale cursei și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





