Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 50/40-900
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 3,14 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 2,26 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 50 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 40 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 900 mm |
| Greutate: | 14,9 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | Cilindru | D (cursă) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Cilindri hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Ei funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid încapsulat - ulei. Când fluidul hidraulic este pompat într-o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând mișcare liniară.
Cilindrii noștri hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau prindere, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici cheie:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată folosind forță externă sau gravitația
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibili în diferite lungimi ale cursei și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcții navale, energie, industria alimentară și industria auto.





