Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 50/40-1000
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 3,14 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 2,26 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 50 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 40 mm |
| Parcursul cilindrului hidraulic: | 1000 mm |
| Greutate: | 15,8 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | Cilindru | D (parcurs) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Cilindri hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui lichid încapsulat - uleiul. Când lichidul hidraulic este pompat într-o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță controlată și de încredere într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau strângere, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată utilizând forța externă sau gravitația
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibili în diverse lungimi de cursă și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt folosiți în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





