Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 60/50-250
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinder ekspansjonskraft (250 bar): | 4,91 tonn |
| Sylinder ekspansjonskraft (180 bar): | 3,53 tonn |
| Pistonens indre diameter: | 60 mm |
| Stangdiameter: | 50 mm |
| Slaglengde på hydraulisk sylinder: | 250 mm |
| Vekt: | 10,2 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (slaglengde på sylinder) | E |
| mm | |||
| 14442 | 60/50-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14443 | 60/50-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14444 | 60/50-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14445 | 60/50-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14446 | 60/50-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14447 | 60/50-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14448 | 60/50-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14449 | 60/50-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14450 | 60/50-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14451 | 60/50-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14452 | 60/50-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14453 | 60/50-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14454 | 60/50-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14455 | 60/50-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14456 | 60/50-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til linær kraft og den resulterende bevegelsen. De fungerer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket til en innelukket væske - olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper en linær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideell for løfting, pressing, tipping eller klemme, der tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stangen til sin opprinnelige posisjon.
Hovedfunksjoner:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved hjelp av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og diameter på stempel eller stang
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i ulike bransjer, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





